کاربرد فرش گرد در دکوراسیون

4/ 4/ 96 : یکشنبه
دسته بندی : دکوراسیون


 برخی مواقع در دکوراسیون خانه خود ممکن است با سطح زمینی روبه‌رو شوید که به‌شکل نامعمولی ساخته شده است. ممکن است در زمانی از این مسئله باخبر شوید که می‌خواهید کاغذ دیواری یا لوستر آن دکوراسیون را تعیین کنید. در چنین شرایطی استفاده از فرش‌های گرد می‌تواند راهکار خوبی باشد؛ اما چگونه از درست‌بودن این انتخاب اطمینان‌خاطر پیدا کنیم؟به‌طورمعمول مبلمان‌ها دارای زوایایی هستند؛ بنابراین با توجه به این مسئله، طرح دیوارهای خود را انتخاب کنید. در این زمان قطعاً استفاده از فرش‌های گرد می‌تواند نوعی احساس سادگی و امنیت را برای شما ایجاد کند. در این مطلب با ما همراه باشید تا بفهمیم این نوع فرش برای چه دکوراسیون‌هایی قابل استفاده خواهد بود.
۱. زمانی که بخواهید جزئیات منحنی معماری را نمایان‌تر کنید
جزئیات منحنی معماری به‌طورمعمول منحصربه‌فرد و قابل‌توجه هستند. پیشنهاد ما برای نمایان‌ترکردن این جزئیات زیبا، استفاده از فرش‌های گرد است. با این کار به برجسته‌تر جلوه‌دادن آن‌ها کمک خواهید کرد.
۲. برای هماهنگی با شکل مبلمان مانند میز و لوستر
 اگر دکوراسیون شما دارای نشانه‌هایی مثل لوسترهای گرد یا جزئیات خاص دیگری مثل آینه‌های مدور و... است، می‌توانید با کمک فرش‌های گرد به زیبایی آن‌ها افزوده و توجه بیشتری را به آن‌ها معطوف کنید.نکته: با کمی بررسی و دقت، مطمئن شوید که برجستگی دایره‌ای چراغ و میز، کاملاً با فرش شما مطابقت دارد.
۳. زمانی که بخواهید منطقه‌ای را به شکل مجزا تعیین کنید
 اگر فضای دکوراسیون شما بسیار گسترده و نامشخص است می‌توانید با کمک یک فرش گرد، قسمتی را به‌شکل مجزا تعیین و دکوراسیون کنید.نکته: مطمئن شوید که تمامی قسمت‌های وسایلی که درنظر گرفته‌اید، روی فرش قرار بگیرد تا نوعی انسجام به دکوراسیون شما بخشیده شود و بتوانید به‌راحتی در آن قسمت استراحت کنید.
4. زمانی که بخواهید با کمک فرش کوچک دیگری، فرش خود را لایه‌بندی کنید
 اینکه تمامی سطح کف اتاق خود را با فرشی ساده پوشش دهید به برجسته‌ترشدن رنگ‌های دکوراسیون شما کمک خواهد کرد؛ اما علاوه بر این می‌توانید با کمک فرش گردی که روی آن قرار می‌گیرد این خیرگی و برجستگی را با کمک رنگی مجزا افزایش دهید و دکوراسیون اتاق خود را زیباتر کنید.نکته: فرش گردی که روی فرش ساده خود قرار می‌دهید، به گونه‌ای پهن کنید که تمامی مبلمان و وسایلی که می‌خواهید جداگانه قرار بگیرند، روی آن چیدمان شوند.
5. برای اینکه دکوراسیون کوچک خود را بزرگ‌تر نشان دهید
 طراحان داخلی با کمک یک فرش گرد و استفاده از آن در فضاهای کوچک می‌توانند دکوراسیون آن را کمی بزرگ‌تر جلوه دهند. منحنی موجود در فرش‌های گرد چشم شما را مجاب می‌کند تا به اطراف فضای اتاق خود توجه کنید. مزیت دیگری که استفاده از فرش‌های گرد در فضاهای کوچک دارد این است که نوعی نظم و ترتیب به دکوراسیون شما می‌بخشد و مانع از شلوغ و شلخته جلوه‌دادن آن می‌شود.

#کاربرد#فرش#گرد#دکوراسیون#طراحی#دیزاین
مقالات مرتبط
نظرات